2016 TOURNAMENT WINNERS

 

August 6 Tournament

20160806_175604
20160806_175604
20160806_155840
20160806_155840

18U/Coed

1st: Kaitlyn Grube/Kaitlyn Oakley

2nd: Sam Cashion/Willa Ma

3rd: Max Cashion/Kristy Mundy

14U

1st: Jacy Madigan/Taylor Reeves
2nd: Madison Lineberry/Natalie Dodd

3rd: Emma Leung/Annie Henegar

July 30 Tournament

18U

1st: Bethany Salapek/Brienna Laskowski

2nd: Kaitlyn Grube/Kristy Mundy

3rd: Madison Cooler/Lillian Inman

Boys/Coed

1st: Sam Cashion/Lucas Carminelli

2nd: Max Cashion/Kaiden Lovern

3rd: Ashlyn Stone/Sam Kirkman

16U

1st: Mackenzie Smith/Krista Tuggle
2nd: Emily Moshinski/Mackenzie Hulsey

3rd: Mary Cate Kovash/Chloe Hildreth

 

14U/12U

1st: Lindsay Peele/Carson Elliott
2nd: Madison Lineberry/Hope Turbyfill

3rd: Taylor Guglielmo/Kelly Dennehy

July 16 Tournament

18U

1st: Amanda Jenkins/Haley Martin

2nd: Kathryn O'Connell/Cassie Amen

3rd: Willa Ma/Maggie Holcomb

16U

1st: Katelyn Drawbaugh/Claire Register
2nd: Shajhon Moore/Natalie Harper

3rd: Edie Wood/Olivia Mahon

 

14U

1st: Annie Henegar/Jordan Krege
2nd: Isley Duggins/Greta Hessenthaler

3rd: Taylor Guglielmo/Kelly Dennehy

18U Winners
18U Winners
16U Winners
16U Winners
14U Winners
14U Winners

June 25 USAV Major Tournament

18U

1st: Krista Tuggle/Macy Eidenberger

2nd: Mary Scott/Brienna Laskowski

3rd: Maggie Holcomb/Kendal Quinlan 

 

16U

1st: LucyAnn Ferguson/Campbell Smith

2nd: Kaitlyn Holbrook/Katherine Carpenter

3rd: Makaila Vang/Kylee Garrison

 

14U

1st: Riley Buckley/Lauren Della

2nd: Sierra Still/Emmy Robb

3rd: Carson Elliott/Sara Grace Ballard

12U

1st: Lindsay PeeleKara Moore

2nd: Haley Hedrick/Jillian Stern

3rd: Nicole Osborne/Brenna Ray Bentley

 

Boys/Coed

1st: Sam Cashion/Willa Ma

2nd: Max Cashion/Lucas Carminelli

14u winners 06.25.16_2
14u winners 06.25.16_2
IMG_20160625_183546
IMG_20160625_183546

AAU District Championship

18U

1st: Brienna Laskowski and Bethany Salapek

2nd: Kaitlyn Grube and Willa Ma

3rd: Brynn Carrick and Vanessa Richards

 

16U

1st: LucyAnn Ferguson and Campbell Smith

2nd: Sierra Still and Skylar Doss

3rd: Hannah Stokes and Anna Martin

 

14U

1st: Jadyn Barry and Taylor Parker

2nd: Madelynn Lichty and Brinkley Smith

3rd: Murphy Riggs and Natalie Dodd

12U

1st: Payton Shiflet and Madison Bozarth

2nd: Rollins Ortmann and Alexa Robb

3rd: Grace Austin and Aurora Milholin

 

Boys

1st: Sam Cashion and Lucas Caminelli

2nd: Max Cashion and Kaiden Lovern 

3rd: Kyle Grube and Brian Hedrick

16U Winners
16U Winners
18U Winners
18U Winners
18U 3rd place
18U 3rd place
12U Winners
12U Winners
Boys Winners
Boys Winners
14U Winners
14U Winners

May 15 - Boys Challenge

1st: Max Cashion and Kaiden Lovern
2nd: Cameron and Logan Brence

Boys Challenge Finals
Boys Challenge Finals
Winners
Winners
Boys Challenge Finals
Boys Challenge Finals

May 14 Tournament

16U

1st: Katelyn Drawbaugh and Claire Register
2nd: Payton Jones and Sarah Krementz

 

14U

1st: Gabby Black and Ellie Jones
2nd: Emma Leung and Annie Hennegar

 

Co-ed/Boys

1st: Max Cashion and Kaiden Lovern
2nd: Sam Cashion and Ava Clapp

14s Winners
14s Winners
16s Winners
16s Winners

May 1st Co-ed Tournament

Open Division 

 1st: Kaitlyn Grube and Sam Cashion

2nd: Claire Register and Max Cashion

3rd: Sierra Still and Kaiden Lovern

 

A Division

1st: Annie Henegar and Kyle Grube

2nd: Taylor Gage and Brian Hedrick

3rd: Caleb Thompson and Emma Leung

BB Division

1st: Lillie Holcomb and Nick Azar

2nd: Katelyn Speagle and Brandon Keskinen

BB Division Winners
BB Division Winners
Open Division Winners
Open Division Winners
A Division Winners
A Division Winners

April 16 Tournament

18U

1st: Macy Eidenberger and Elena Turnbull

2nd: Brienna Laskowski and Bethany Salapek

3rd: Kaitlyn Grube and Kristy Mundy

 

16U

1st: LucyAnn Ferguson and Elizabeth Thomspon

2nd: Hannah Hulsman and Dakota Truhe

3rd: Kaitlyn Holbrook and Campbell Smith

 

14U

1st: Madison Lineberry and Hope Turbyfill

2nd: Jacy Madigan and Taylor Reeves

3rd: Madelynn Lichty and Brinkley Smith

 

Boys

1st: Sam Cashion and Lucas Caminelli

2nd: Max Cashion and Kaiden Lovern 

18s Winners
18s Winners
16s Winners
16s Winners
14s Winners
14s Winners
Boys Winners
Boys Winners

Sadie Hawkins 2016

Open Division

1st: Kaitlyn Grube and Sam Cashion

 

A Division

1st: Caroline Heater and Caleb Thompson

 

B Division

1st: Kelly  Dennehy and Nick Azar

2016 Sadie Hawkins Participants
2016 Sadie Hawkins Participants
A winners
A winners

1st: Caroline Heater and Caleb Thompson 2nd: Collin Register and Emmy Robb

B Winners
B Winners

1st: Kelly Dennehy Nick Azar 2nd: Kyle Grube and Emma Grace Cobb